Anasayfa / Webmaster Haberleri / Linkleme Piyasasında İlginç Bir Hareket !

Linkleme Piyasasında İlginç Bir Hareket !

Linkleme Piyasasında İlginç Bir Hareket ! 

Merhaba arkadaşlar. Gülsem mi Ağlasam mı denilebilecek bir durum aslında?

Web masterler için seo anlamında linklemenin önemi bu yazıyı okuyorsanız tarafınızdan bilinmektedir. Bir siteye otoriter bir site içerisinde link vermek o sitenin dünyanın en gelişmiş arama motoru olan Google tarafından bir nevi referans olma anlamı taşımakta ve linklenilen anahtar kelimede üst sıralara çıkmak açısından yararlı olmaktadır.

Fakat Türkiye’mizde yaşanan bir olay bu kadarına’da pes dedirtti açıkçası !

Güzel ülkemin güzel seo’cuları sonunda bunuda yaptı. Türkiyenin en önemli üniversitelerinden birinin internet sayfasındaki cinsel içerikli reklam gerek normal hayatta gerekse sosyal medyada öğrenciler tarafından alay konusu oldu. Üstelik bu üniversite birde vakıf üniversitesi olacak.!

Linkin Görünümü Aşağıdadır.

Konuda bahsi geçen üniversitenin Eğitim Bilimleri dalına ait olan Türkiye içerisinde ki edu uzantılı sitenin footer (alt) kısmında yer alan bu gizli linkleme sözlüklerde de çok konuşulan bir konu haline geldi.

Okul yönetimi henüz açıklamada bulunmadı. Fakat yapılan haberler sonucu link’in hala sitede var olması ciddi anlamda tepkilere yol açtı.

Ne Diyebiliriz ki ?

SQL açıkları mı yoksa farklı bir nevi kalıplaşmış server açıklarımı bilinmez. Fakat üniversite sitesinde bile bu tarz linklerle karşılaşmak yorumunu sizlere bırakıyorum.

Hakkında Web Aracım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir