Anasayfa / Webmaster Haberleri / Web Sitelerinin Da & Pa Değerlerini Yükseltme Yolları

Web Sitelerinin Da & Pa Değerlerini Yükseltme Yolları

Web Sitelerinin Da & Pa Değerlerini Yükseltme Yolları

Web siteleri için önemli iki kavram olan Da ve Pa değerleri, ‘Direct Authority’ ve ‘Page Authority’ olarak bilinmektedirler. Direct Authority, sitenizin sahip olduğu otorite derecesini ifade ederken, Page Authority kavramı ise sitenizin sahip olduğu sadece bir sayfanın ya da belirli sayfaların otorite derecesini ifade etmektedir. Her iki otorite derecesinin yüksek olması, web sitesi için büyük önem taşımaktadır. Peki Da ve pa değerlerini yükseltme yolları nelerdir ?

Direct Authority Nasıl Yükselir?

Domain ile direkt olarak alakalı olan Da değeri konusunda, domain süresinin başlangıç ve bitiş tarihleri az da olsa önem taşıyan bir unsurdur. Kimi domainler yıllık, kimi domainler iki yıllık ve kimi domainler ise beş yıllık olabilmektedir. Bu konuda 5 yıllık domainler her zaman için daha avantajlıdırlar ve bu durum Direct Authority değerinin artması konusunda büyük önem taşımaktadır. Öte yandan backlinkler, web sitenizin Da değerini çok ciddi anlamda yükselten bir başka unsur olarak bilinmektedir. Kaliteli, uzun ömürlü ve sağlam web sitelerinde alınan backlinkler, Da de ğerinin artmasına neden olurken, çöp sitelerden backlink almak ise çok büyük zararlara neden olmaktadır. Bununla birlikte farklı uzantılara sahip olan internet sitelerinden backlink almak her zaman için daha avantajlıdır. Sitenizin içerik konusunda kararlı olması ve konsept dışına çıkmaması da, yine Da değerinin yükselmesi konusunda bir başka faktördür. Web sitenizin hızı, sosyal medya etkileşimleri ve On-Site Seo kriterleri, Da değerinize büyük ölçüde katkı sağlayacak olan unsurlardır.

Page Authority Nasıl Yükselir ?

Direct Authority sitenin kendisiyle ve domain adresiyle alakalıyken, Page Authority ise site içerisinde yer alan sayfalarla ilgili bir değerdir. Page Authority değerinin artması konusunda, sayfanın herhangi bir bağlantı ya da dolaylı yoldan ziyaretçi çekmeyip de, organik olarak yani arama motorları üzerinden ziyaretçi çekmesi, Pa değerinin büyük ölçüde yükselmesine neden olacaktır. Öte yandan içeriklerinizin nadir bulunuyor olması, içerik kaliteniz ve etkili bir giriş sayfanızın olması, Pa değerinin artması konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Yine Da değerinin yükselmesi konusunda olduğu gibi Pa değerinin yükselmesi konusunda da, kaliteli backlink, sosyal etkileşimler, sayfanıza ilişkin hazırlanan tanıtım yazıları ve ziyaretçilerinizin içeriklerinizi beğeniyor olması, büyük bir fayda sağlamaktadır. Bunlarla birlikte sayfalarınızın kopyalanmaya karşı korunuyor olması, anahtar kelime yoğunluğunun iyi bir şekilde ayarlanması, sayfanızda hemen çıkma oranının yeterli seviyede olması, başlık seçimi konusunda nokta atılı yapmanız ve site içi yönlendirmeler, Pa değeriniz yükseltebilecek olan diğer unsurlardır.

Hakkında Web Aracım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir