Anasayfa / Tema Eklentileri / Wordpress Eklentileri / WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi

Merhaba arkadaşlar. WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentisi ile karşınızdayız.

Son derece profesyonel temaları ücretsiz bir şekilde tarafınıza sunuyoruz. Fakat bazı temaların dil seçeneği sadece ingilizce olduğu için bu konuda aldığımız istekler doğrultusunda sizlere eklentiyi sunmak istedik.

Eklentimizin adı WordPress Loco Translate Eklentisi aşağıdaki linklerden indirip kurulumu için sunucunuz da bulunan plugin klasörüne atmanız ve panelden aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Eklentimizden kısaca bahsedelim. Eklentimizin görüntüsü aşağıdadır.

Yukarıda sadece örnek resim bulunmaktadır. Resmin açıklamasına sır gelince arkadaşlar Almanca , Yunanca ve Fransızca bir temanın bu dillere ne derecede çevirildiği öne çıkmaktadır. Mesela almanca %33 oranında çevrilmiş durumda.

Eklenti sayesinde tema ayarlarını vs. tamamen çevirebileceğinizi belirtmek isteriz. Şimdi eklenti nasıl çalışıyor ondan bahsedelim.

Şimdi arkadaşlar öncelikle admin panelinden eklentiye tıklıyorsunuz ve dil seçeneğini düzenlemek istediğiniz temayı seçiyorsunuz. Daha sonra language seçeneğine tıklıyorsunuz. Tema hangi dilde ise size o dildeki dosyasını gösteriyor. Create New Language seçeneğine tıklayarak Türkçeyi seçiyor ve yeni bir dil seçeneği oluşturuyorsunuz. WordPress tema türkçeleştirme  eklentisi ni kullanmaya devam etmek için Loco Translate ekranında Türkçe dil seçeneğine tıklıyorsunuz ve karşınıza ingilizce temada bulunan (panelde) kelimeler çıkıyor.

Bu kelimelerin Türkçe  karşılıklarını size ayrılan bölüme yazıyorsunuz ve kayıt ediyorsunuz. Tema paneliniz tamamen türkçeleşiyor.

İLİNK.TL OLACAK A DAN Z YE BÜTÜN KADROSU İLE OROSPU ÇOCUKLARI OLAN FİRMA ÖDEME YAPMADIĞI İÇİN LİNKLER KALDIRILMIŞTIR. İNDİRMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR KONU LİNKİ İLE BİRLİKTE : WEBARACIM@HOTMAIL.COM SKYPE ADRESINE MURAACAT ETMELERI GEREKMEKTEDİR.

Hakkında admin

2 yorum

  1. Geribildirim: Mustafa Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir