Anasayfa / Webmaster Haberleri / Yerli Sermaye TURKNET ‘den Oldukça Şık Hareketler.! 

Yerli Sermaye TURKNET ‘den Oldukça Şık Hareketler.! 

Yerli Sermaye TURKNET ‘den Oldukça Şık Hareketler.! 

Piyasaya girdikleri günden beri çeşitli çılgınlıklar yapan ve kullanıcı memnuniyetini en üst seviyede tutmak isteyen TurkNet  daha önce hatırlarsanız diğer evde & işte İnternet firmaları gibi 12 Ay veya 24 Ay taahhüt olayını tamamen ortadan kaldırarak tamamen taahhütsüz İnternet veriyordu.

Şimdi ise yepyeni bir hareket ile bütün kullanıcılarına büyük bir jest yaptı ve AKK (Adil Kullanım Kotası) yi tamamen ortadan kaldırdığını duyurdu. VDSL modemlerde fiber alt yapının olmadığı bölgelerde 35 megabit hıza kadar İnternet sağlayabilen Turknet’in tek fiyat tarifesiyle geliyor.

Sadece 59 TL ‘ye müşterilerine gerçek anlamda kotasız İnternet hizmeti sunan TURKNET ‘in ileride nasıl bir tutum sergileyeceği açıkça merak konusu. Çünkü dikkatlice ele alındığı zaman böyle bir hizmet Downloader ve Uploaderlerin iştahlarını kabartacak cinsten durmakta.

Diğer firmalara nazaran çok avantajlı hizmetler sunan TURKNET’i diğer firmalardan ayıran ve dezavantaj olan bir kaç özelliğinden bahsetmek gerekirse ;

TURKNET Dezavantajları ;

1-) TURKNET Diğer firmalar gibi ücretsiz kurulum hizmeti sağlamıyor. Halbuki Ttnet , Vodafone ve Superonline ücretsiz bir şekilde evinize kadar gelerek modem kurulumunu ve İnternet bağlantı ayarlarınızı yapıyor.

2-) TURKNET maalesef modemi ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunmuyor. Bununla ilgili olarak VDSL (Adsl modemlerden daha güçlü bir modem) modem satışını size yapmakta. Güncel fiyat olarak tek çekim 160  TL olan modem taksitli alınmak istenildiği taktirde 180 TL fiyat ile sizlerle buluşuyor.

Modem markası ” Billion 8400 nxl

3-) İstanbul dışında yaşayan kullanıcılar için sorun oluşturmakta. Evrak onayı vs. vs. vs. gibi işlemler uzun süreçler alabiliyor.

4-) Dikkate alınırsa artık İnternet üzerinde ciddi bir şikayet oranı bulunmaktadır. Şikayet konuları genel anlamda İnternet’e bağlanamama ve aktivasyon işlemleri ve müşteri temsilcileri ile yaşanan sorunlar ve TURKNET ‘in kullanıcılarına yaptığı olumsuz yöndeki süprizlerle alakalı oluyor.

Şimdi iş yerinde Turk Telekom evinde Vodafone İnterneti kullanan biri olarak açıkçası bu haberi ilk duyduğumda şöyle içimi bir heyecan kaplamadı değil. Fakat İnternet üzerinde biraz araştırma yapıp şikayetleri vs. vs. vs. okuduktan sonra bir adım geri atma gereksinimi duydum açıkçası.

Yüksek rekabet piyasasının bulunduğu İnternet ortamında bu derece uygun fiyat seçeneklerine yüksek hızda ve kotasız İnternet vermek biraz da olsa ”acaba” diye bir kelime oluşturuyor kullanıcının aklında.

Detaylı bilgi ve TurkNet için BURAYA Tıklayınız.

 

Hakkında Web Aracım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir